Hloubkovým čištěním odstraníte všechny nečistoty z koberců a zjasní se jejich barvy

V mnoha bytech nebo rodinných domech jsou koberce položeny ve většině místností. Vytvářejí v nich příjemnou atmosféru a při chůzi po nich není slyšet žádný klapot, jako když chodíte po dlažbě nebo plovoucí podlaze. Nové koberce jsou vždy jasné a čisté, ale s měsíci nebo léty používání postupně začínají ztrácet svoje zářivé barvy a i když je pravidelně udržujete vysáváním speciálním vysavačem s hubicí, na které lze zapnout funkci rotačního klepače, tak pouhé vysávání zřejmě nestačí. Můžete vyzkoušet různé způsoby ručního čištění, nebo čištění za pomoci tepovacích přístrojů, ale koberec zůstane čistý jen chvíli a celkový efekt je krátkodobý.

Jakmile hloubkové čištění vyzkoušíte, již nikdy se nevrátíte k ručnímu čištění

Je to způsobeno tím, že při ručním čištění se nečistoty sice rozruší, ale uschnou v koberci společně s čistícím přípravkem a při vysávání se odstraní pouze jejich malá část. Zbytek zůstává v koberci a zašlape se více do jeho hloubky. Navíc se na lepivý čistící přípravek rychleji vážou další nečistoty, které se do koberce nově dostanou, koberec se rychleji ušpiní a jeho další čištění je nutné opakovat dříve a dříve. Místo neustálého čištění, které je navíc dosti pracné, vsaďte raději na techniku hloubkového čištění. Hloubkového proto, že se při něm odstraní i nečistoty z hloubky koberce.

Specializuje se na něj společnost Čištění koberců Praha. Jejími zákazníky jsou hlavně osoby nebo firmy z Prahy a jejího blízkého okolí. Tato společnost si zřídila pobočku také v Plzni pod názvem Čištění koberců Plzeň. Ta je zase k dispozici všem klientům z Plzně a jejího okolí. Hloubkové čištění se provádí pomocí extraktorů, což jsou speciální čistící přístroje. Jak přesně fungují, se dozvíte na internetových stránkách společností Čištění koberců Praha nebo Plzeň. Ale to nejpodstatnější je, že s jejich pomocí jsou koberce čisté i v jejich hloubce. Při čištění nedochází ke kontaktu čisticích prostředků s podkladovou vrstvou, takže pokud jste zanechali pod kobercem původní podlahu, nemusíte se obávat, že by se při hloubkovém čištění poničila. Koberce si můžete nechat vyčistit od pracovníků společnosti Čištění koberců Praha, nebo můžete využít možnosti si speciální čistící přístroj vypůjčit. Musíte ale počítat s tím, že jde o činnost fyzicky náročnou a že před vypůjčením budete muset projít proškolením, abyste dokázali čistící přístroj správně ovládat a dokázali s ním správně pracovat.

 

Štítky .Záložka pro trvalý odkaz.